Čuveni flamenko pjevač Sergio Gómez Delgado „El Colorao”, rođen 2. veljače 1985. u Granadi, zaslužio je počasno mjesto među obećavajućim mladim flamenko umjetnicima svojega grada. Tijekom godina stekao je opsežno znanje o flamenku i priznanje kritike, ne samo u Granadi nego u cijelome svijetu. Svojim inovativnim pristupom širom je otvorio vrata flamenko zajednici i etablirao se kao istaknuti mladi nadareni pjevač na flamenko sceni. Pripada dugoj tradiciji obitelji iz Granade koja baštini flamenko, s glazbenicima poznatim pod nazivom „Coloraos”. Osim njega tu su i drugi pjevači te gitaristi, od oca do braće, ali i njegov stric José Gómez „El Colorao”. Također je povezan s uglednom glazbenom obitelji Habichuela, u kojoj se ističu glazbenici kao što su Pepe Habichuela, Juan Habichuela, Antonio Carmona i Tía Marina Habichuela.
Sergio Gómez „El Colorao” za svoja je postignuća na raznim natjecanjima dobio mnoga priznanja i nagrade. Dobio je nagradu na festivalu ONCE te je 2007. i 2008. osvojio tri prve nagrade na prestižnome natjecanju Festival del Cante de las Minas u kategorijama Soleá, Vidalita i Farruca.
Sergio Gómez uključen je u flamenko od mladosti. Svoje prve korake u svijetu ovoga žanra napravio je uz pomoć svojega oca Antonia Gómeza „El Coloraoa” koji mu je prenio strast prema toj umjetnosti kao i temeljne osnove tradicionalnoga flamenko pjevanja. Sa šest godina održao je prvi nastup na školskoj priredbi uz pratnju brata koji je svirao gitaru. Od toga je trenutka počeo pjevati s ocem u brojnim flamenko klubovima i festivalima diljem Andaluzije. Kad je imao deset godina, s drugim je budućim zvijezdama flamenka osnovao je grupu „Oyana“. Djelujući s ovom grupom, Gómez je počeo oblikovati vlastiti stil flamenka koji mu je pomogao da uvede inovacije u neke dotada već zaboravljene pjesme. Tijekom tri godine postojanja grupa je dijelila pozornicu s umjetnicima kao što su Remedios Amaya, Raimundo Amador, La Susi, Rebeca, Ecos del Rocío i dr. Nakon raspada grupe vratio se korijenima koje je obogaćivao svježim zamislima. Godine 2000. sudjelovao je u Madridu u predstavi „Trasnoches Flamencos” s umjetnicima kao što su Rafael Amargo, grupa Losada i Antonio „El Colorao”. Također, sa sastavom „Flamenca“ svirao je posvetu velikomu Pacu de Luciji. 2012. godine Gómez je predstavio vlastitu predstavu „20 para el Flamenco“ na II Festivalu de las Cuevas. Također, ovaj glazbenik često sudjeluje i u osmišljavanju i radu kazališnih i baletnih predstava.
Tijekom tog razdoblja djelovanja nastavio je usavršavanje, što ga je odvelo na studij glazbe. No, napustio je studij kako bi se potpuno posvetio umjetničkoj karijeri te je počeo samostalno nastupati pjevajući autentični flamenko u kombinaciji s modernim prizvukom i utjecajima aktualnih glazbenih kretanja. Iskustvo u izvođenju autentičnoga flamenka stjecao je i svirajući uz brojne plesače kao što su Juan Ramírez, Manolete, La Moneta, Adrián Sánchez, Jara Heredia, Ana Cali, Eva Esquivel i dr. Te suradnje omogućile su mu turneje u Francuskoj, Češkoj, Engleskoj, Panami i Rusiji. Među njegovim brojnim nastupima možemo istaknuti tablao Casa Patas u Madridu, u Cardamomo Clubu u Madridu i Bienal de Sevilla u sekciji „Mas Jóvenes más Flamenco“.
Osim što se bavi autentičnim flamenkom, Sergio Gómez „El Colorao” svestrani je glazbenik koji svoj vokabular voli obogaćivati začinima što niču na raznim glazbenim poljima. Primjerice, surađivao je na snimanjima albuma „Entre amigos” i „Borrachito” pijanista Sergia Pamiesa, što ga je uvelo u jazz krug i odvelo na Jazz Festival on the Coast i Bilbao Jazz Festival. Bio je uključen u projekt „El 5 a las 5” sastavljen od glazbenika klasičnoga jazza, argentinskoga tanga, popa i flamenka ujedinjenih kako bi poboljšali glazbeni imaginarij temeljen na liku španjolskoga pjesnika Federica Garcije Lorce i njegovim djelima. Sudjelovao je i u predstavi „Ziryab Caló“ Suhaila Serghinija spajajući flamenko s arapskom glazbom.
Na snimanju njegova debitantskoga albuma „Como Mi Sangre”, objavljen 2016., sudjelovali su renomirani umjetnici kao što su Pepe Habichuela, Antonio Canales, Jerónimo Maya, Manuel Parrilla, Antonio Serrano i Dani Méndez. Predstavljanje albuma održano je u punoj dvorani Palacio de Exposiciones y Congresos u Madridu. Godine 2021. započeo je snimanje svojega drugog albuma „Graná” koji je objavljen u veljači 2022. Promovirao ga je na nastupima diljem Španjolske, uključujući Madrid, Sevillu i Barcelonu. Osnovna zamisao za glazbu bila je vratiti suštinu i izvorne flamenko stilove, posebice one koji su se razvijali u području Granade te osigurati da se isti ne izgube. Otišao je i korak dalje ponovno povezujući flamenko i arapsku glazbu te drugu glazbu koja je pogodna za prisjećanje na podrijetlo i bogatstvo flamenka kroz povijest pjesama, a u tim je pjesmama također i podsjetio na ugledne umjetnike iz Granade kao što su Manuel Osuna, Carmelilla la del Monte, Carmen Amaya, Juanillos el Gitano, Cobitos, Niño de Jun, Pepe Albaicín i dr.
Osim što svira s vlastitim skupinama, Sergio Gómez „El Colorao” bavi se i pedagoškim radom te kao predavač pjevanja djeluje u školi flamenka Carmen de las Cuevas u Granadi.
Popusti se ne primjenjuju!
PRESENTACIÓN Taranto y tangos ( con baile Paula y Vanessa en los tangos)
SOLO DE GUITARRA - Rondeña
ALEGRIAS- Bata de cola y mantón Vanessa Montero
FARRUCA -Sergio El Colorao
SOLEA POR BULERÍAS - Paula Carmona
FIN DE FIESTA
Mitja Obed (kolega koji će ih voziti i biti tamo s njima)
Paula Carmona Zumaquero (plesačica)
Vanesa Cebrian Escolar (plesačica)
Marcos Alfonso Garcia Olivencia (plesač)
Sergio Gomez Delgado (pjevač)